We willen de stad voorzien van zoveel mogelijk verlichting en natuurlijk verbruiken lampjes elektriciteit. We hebben een aantal tips om Gouda Verlicht zo duurzaam mogelijk te maken:
- Ga in ieder geval voor LED verlichting, deze hebben een heel laag wattage en verbruiken daardoor heel weinig energie (zo goed als alle verlichting is tegenwoordig LED).
- Er is ook veel verlichting te koop met een zonnepaneeltje, overdag wordt de accu opgeladen en wanneer het donker wordt gaat de verlichting automatisch branden op de accu.
- Gebruik bij verlichting op batterijen oplaadbare batterijen.
- Koop geen verlichting voor eenmalig gebruik, denk erbij na dat je de verlichting vaker en in ieder geval volgend jaar weer kan gebruiken.
- Neem je toch afscheid van de verlichting? Gooi dit niet bij het restafval, maar lever het in bij de kringloop of het afvalbrengstation, dan kan het materiaal opnieuw worden gebruikt.
- Compenseer de energie van de buitenverlichting door binnen een lampje minder aan te zetten dan gebruikelijk.
- Gebruik een bewegingssensor zodat de verlichting alleen aan gaat wanneer er een bezoeker in de buurt is van de verlichting.
- Gebruik een timer zodat de verlichting niet te lang aan staat.
